Mravenci

Mravenec farao

Mravenec faraoTeplomilný mravenec rozšířený po celém světě. Dělnice jsou drobné (2 mm) štíhlé a žlutavé. Samičky - královny jsou robustnější (3,5 - 4,8 mm), samečci (2,5 mm). Tvoří rozsáhlé kolonie s desítkami královen a mnoha tisíci dělnic. Mraveniště zakládají na nejrůznějších místech : ve zdivu, pod kachlíky, v nábytku, v elektrických přístrojích, pod květináči, v okolí umyvadel, dřezů, van, odpadkových košů. Vyskytují se ve stále vytápěných budovách, pekárnách, sklenících apod. Škodí požerem a znečišťováním potravin. Na svém těle mohou přenášet původce nejrůznějších nákaz. Ve zdravotnictví jsou významnými hygienickými škůdci. Mohou znesterilňovat zdravotnický materiál. Vnikají pod obvazy do ran pacientů, kam vnášejí a roznášejí infekce.

Mravenec obecný

Mravenec obecný ​Nejběžnější mravenec známý ze zahrádek, parků a polí. Buduje si hnízda v půdě, loví drobný hmyz a pečuje o své mšice na záhonech. Tento a další mravenci mohou sezónně pronikat i do budov, kde hledají potravinové zdroje a mohou se stát příčinou podobných problémů, jako mravenec farao.

Dezinfekce

Dezinfekce​Mravenci jsou blanokřídlý hmyz žijící v dokonale organizovaných koloniích (sociální hmyz). Základem kolonie je jedna nebo více královen (samic), které nepřetržitě snášejí vajíčka. Mimo hnízdo jsou nejrozšířenější neokřídlené dělnice, které pečují o královnu, potomstvo a zabezpečují potravu. Okřídlení jsou pouze samečkové, kteří po svatebním letu hynou. Samice ztrácejí křídla a zakládají novou kolonii.

Našli jste ho ?

Hledáte jiného škůdce? Trápí vás roztoči, škvoři, pavouci a jiní ? Ničí vám brouci dřevo? Chcete vědět víc? Napište nám info@asanazlin.cz, nebo nás kontaktujte zde.  Způsoby boje s hmyzem najdete v sekci Metody & Přípravky.