deratizace

Deratizace

vás spolehlivě zbaví nežádoucích hlodavců

  • Ochrání lidské zdraví
  • Předchází ekonomickým škodám
  • Zamezí vzniku a šíření infekčních nemocí
  • Jistota bezpečného skladování potravin
  • Finančně dostupné a spolehlivé řešení

 

Řádí ve skladu vaší firmy potkani, krysy nebo hraboši? Usídlili se vám doma myši a hryzci a nemůžete se jich zbavit? Pokud všechny připravené nástrahy a pasti selhaly, je načase zavolat odborníky ze Zlína.

Vsaďte na deratizaci a rozlučte se s hlodavci jednou provždy

Deratizace neboli hubení hlodavců je spolehlivým řešením, pomocí kterého se zbavíte nežádoucích návštěvníků v interiéru i exteriéru nejen vaší firmy, ale i domácnosti. I když se může zdát, že myši nebo rejsci, kteří se sem tam mihnou kolem vašeho domu, nejsou vážným problémem, opak je pravdou. Volně pohybující se hlodavci, krysy a potkani totiž představují vážná rizika, například:

  •  znečišťují prostředí trusem, močí a zápachem,
  • přenášejí řadu závažných onemocnění a infekcí,
  • jsou hostiteli a šiřiteli blech, klíšťat a roztočů, kteří mohou napadat člověka.

Z těchto důvodů je po provedené deratizaci vhodné realizovat i důkladnou dezinfekci a zbavit se i těch nejmenších nebezpečných mikroorganismů. V potravinářských, veterinárních a zemědělských provozech je navíc deratizace, dezinsekce a dezinfekce nezbytnou součástí výrobních postupů.

deratizace
Kdo jsou hlodavci

Jejich nápadnou vizitkou jsou dva páry velkých hlodavých zubů dosahující při skusu neuvěřitelného tlaku až 1,7 t/cm2. Hlodáky jim po celý život dorůstají a jsou nuceni je neustále obrušovat ohryzem. Tím činí nemalé materiální škody. Žijí obvykle v hierarchicky rozdělených společenstvích. keyboard_arrow_down



Jak hlodavci škodí ?

Hlodavci jsou nechvalně proslulí jako konzumenti lidských potravin, znečišťovatelé a přenašeči nebezpečných nemocí. Jsou zaznamenány případy pokousání spících lidí potkany. Ničí konstrukční a izolační materiály, rozkousávají kabely elektrického vedení a tím zapříčiňují požáry budov. Rozkoušou teoreticky vše co je měkčí než jejich zuby, tj. běžné stavební materiály, dřevo, cihly, betonové základy budov, plasty, izolace, olověná a plastová potrubí, měď, hliník. Konzumují a především znehodnocují obrovské množství potravin (jeden potkan zkonzumuje ročně asi 9 kg obilí a 100 kg znehodnotí). Kontaminují potraviny, obaly, předměty a prostředí patogenními mikroorganizmy.

keyboard_arrow_up

Zapomeňte na staničky i pokládku pastí, deratizace je nejúčinnější řešení

postřik

Deratizace nemá být posledním krokem při hubení hlodavců, ale především preventivním řešením. V rámci něj se provádí řada opatření, která brání hlodavcům proniknout do objektů, znemožňují jim přístup k potravinám a tím i zahnízdění.

Hlodavci však nemusí být jediným problémem, často je doprovází i škodlivý hmyz. V tu chvíli přichází ke slovu dezinsekce hmyzu, která je účinným řešením v rozlehlých skladovacích halách i menších domácích prostorech. Kromě klasické deratizace je pak možné využít i likvidaci hlodavců a dalších škůdců pomocí fumigace.

Pokud se i vy chcete jednoduše a bezpečně zbavit hlodavců, ať už mechanickou nebo chemickou cestou, ZAVOLEJTE nám. Kromě deratizací zajišťujeme i odborné poradenství jak se s přítomnými škůdci vypořádat!

ŠKŮDCI
Nadpis karty
METODY A PŘÍPRAVKY
Nadpis karty
PREVENCE
Nadpis karty

 

Nenašli jste, co jste hledali?

Ozvěte se nám a rádi Vám pomůžeme.

Jsme členy asociace CEPA (Confederatin of Europian Pest control Associations) a Sdružení pracovníků dezinfekce, dezinsekce a deratizace v České republice.

logo​​     cepa