škudci

Škůdci

Zde najdete informace o nejrozšířenějších škůdcích. Mnozí další obývají budovy, vnější prostranství, prostory pod zemí. Nejedná se pouze o hlodavce. Nežádoucí mohou být v některých případech například kočky, holubi, kuny, lasice a další obratlovci. Setkáváme se taktéž s chráněnými živočichy. Vždy je třeba citlivě zvolit způsob deratizace.​​

Brouci

Brouci jsou velmi rozšíření škůdci. Najdeme je ve všech místech a komoditách. Typickými znaky jsou šest nohou a první pár křídel přeměněný v tvrdé krovky. Najdete zde informace o nejrozšířenějších broucích. Vždy je třeba citlivě zvolit způsob dezinsekce s ohledem na druh škůdce, ošetřovaný prostor a životní prostředí.

Brouci
Nadpis karty

Šest nohou a jeden pár blanitých křídel (druhý pár je zakrnělý). S mouchou se setkáváme téměř všude. Vyhledává většinou teplá místa bez průvanu. Moucha je významným přenašečem patogenních mikroorganizmů. Vždy je třeba citlivě zvolit způsob dezinsekce s ohledem na druh škůdce, ošetřovaný prostor a životní prostředí.

Mouchy
Nadpis karty

Mravenci jsou blanokřídlý hmyz žijící v dokonale organizovaných koloniích (sociální hmyz). Základem kolonie je jedna nebo více královen (samic), které nepřetržitě snášejí vajíčka. Mimo hnízdo jsou nejrozšířenější neokřídlené dělnice, které pečují o královnu, potomstvo a zabezpečují potravu. Okřídlení jsou pouze samečkové.

Mravenci
Nadpis karty

Uvádíme seznam nejběžnějších parazitů. Jejich společným znakem je skutečnost že cizopasí na zvířatech, nebo přímo na člověku. Někteří jsou stálými obyvateli těla, jiní cizopasí příležitostně. Řada z nich se vyskytuje na domácích, nebo divokých zvířatech a na drobných savcích. Mohou hostovat na člověku a přenášet tak mnoho závažných onemocnění.

Paraziti
Nadpis karty

Nabízíme souhrn nejběžnějších roztočů. Společným znakem jsou mikroskopické rozměry, nečlánkované tělo a dospělci čtyři páry nohou. Roztoči mohou žít na člověku a zvířatech, nebo je napadat a škodit na potravinách.  Mohou být nositeli nebo mezihostiteli různých původců chorob (od virů až po cizopasné červy). Způsobují různé nemoci a alergie.

Roztoči
Nadpis karty

Zde najdete ostatní členovce, kteří mohou být zdrojem nepříjemností a důvodem k provedení dezinsekce. Někteří mohou být zdraví nebezpeční, jiní napadají zásoby potravin, nebo žijí v lidských obydlích, na pracovištích a v našem okolí. Jejich přítomnost je mnohdy třeba eliminovat pro zachování zdravotních a hygienických standardů, nebo z důvodů ochrany potravin apod.

Ostatní

 

Nenašli jste, co jste hledali?

Ozvěte se nám a rádi Vám pomůžeme.

Jsme členy asociace CEPA (Confederatin of Europian Pest control Associations) a Sdružení pracovníků dezinfekce, dezinsekce a deratizace v České republice.

logo​​     cepa